Aktualności - Tramp

Przejdź do treści
Koniec sezonu
Koniec sezonu żeglarskiego nadszedł prawie tak niespodziewanie jak jesień tego roku. I mimo, że w sobotę temperatura nie wskazywała na połowę października, żółto-zielone dywany z liści mówiły same za siebie – przyszła jesień.
 
Ostatnie regaty rozegrane, łódki schowane w hangarze a maszty równo ułożone czekają na kolejną wiosnę.  Sezon ciepły, udany, liczny w regaty, w spotkania przy ognisku i pierwszy od wielu, wielu lat z DZ-tą na wodzie pełną żeglarzy.
 
A teraz  nadszedł czas na zamknięcie drzwi hangaru, opuszczenie bandery i ogłoszenie:
Sezon żeglarski 2023 uważam za zamknięty!


Noc Świętojańska
Jak co roku Trampowicze hucznie świętowali Noc Świętojańską. Tegoroczna impreza rozpoczęła się od wyjątkowego wydarzenia jakim był chrzest naszej klubowej DZ-ty. Matka Chrzestna - Zuzanna Tkocz - nadała jej imię Drobnostka. Wznosząc toast i życząc Drobnostce pomyślnych wiatrów Klubowicze zgromadzili się przy ognisku na corocznym warzeniu grogu, przy śpiewie piosenek żeglarskich celebrując wieloletnią już klubową tradycję. Kiedy słońce zaczęło znikać za horyzontem wszyscy wsiedliśmy na łodzie i wraz z sąsiednimi klubami opłynęliśmy Pogorię w świetle pochodni. Niezwykle prezentowała się również Drobnostka, która całą trasę wykonała na wiosłach. Impreza zakończyła się pod wiatą klubową, a rozmowy przy ognisku i dźwięki gitary dało się słyszeć do samego rana.

Pogoryjny Dzień Dziecka
W niedzielę 28 maja nasz ośrodek odwiedziły dzieci z British School oddział Dąbrowa Górnicza wraz z rodzicami. Spokojny na co dzień ośrodek zrobił się bardzo gwarny, bo samych odwiedzających nas dzieci było ponad 80! Dopisała nam iście żeglarska pogoda, było więc żeglowanie, kiełbaski z ogniska, dużo śmiechu i zabawy. Niezastąpieni klubowi skipperzy Romuald Gacka, Jacek Tomanek, Jacek Tkocz, Zbyszek Nowak i Igor z córką czuwali nad bezpieczeństwem małych adeptów sztuki żeglarskiej na wodzie, a koordynatorzy pomostowi: Jacek Duraj, Bogdan Gliński, Jola Gacka i rodzina Szejów wspierali imprezę z lądu, ogarniając logistykę ogniskowo-kapokową.
Po żeglowaniu nasze klubowe dzieciaki wzięły udział w Balu Pirata, malując piracką flagę (którą wciąż możemy oglądać pod klubową wiatą) i bawiąc się na klubowym boisku.
Mamy nadzieję, że co roku będziemy w taki sposób świętować Dzień Dziecka.

Rozpoczął sie sezon regatowy.
Więcej informacji w menu - Regaty

Za nami rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego 2023!
29 kwietnia, punktualnie o 12.00 bandera została podniesiona. Pogoda jak zwykle nie zawiodła! Zarząd Klubu oraz przedstawiciele górnośląskich władz PTTK przywitali tłumnie zgromadzonych klubowiczów, a także wręczyli honorowe odznaki PTTK członkom naszego Klubu. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Po części oficjalnej Klubowicze spotkali się pod klubową wiatą na integracyjne kiełbaski z ogniska.
   

   

Dzięki zaangażowaniu członków Zespołów Łodziowych 5 omeg i Venus zostało już zwodowanych. Niektóre z jachtów wymagają jeszcze drobnych napraw, ale mamy nadzieję, że majowa pogoda zachęci wszystkich Członków Klubu do odwiedzenia Żeglarskiej 16 i popracowania przez chwilę na rzecz Klubu. Chcielibyśmy, żeby nasza klubowa DZ-ta została zwodowana w tym sezonie żeglarskim, a wymaga jeszcze wielu rąk do pracy. Szczegółowych informacji udzieli z pewnością kol. Jacek Tomanek oraz Sternicy Dyżurni.
Na ośrodku tymczasem trwają prace porządkowe związane z zagospodarowaniem i utrzymaniem terenu. Dziękujemy wszystkim Członkom Klubu, którzy dbają o to, aby nasz ośrodek był bezpieczny i miły dla oka, a łodzie sprawne i gotowe do pływania.

  Wyciąg z komunikatu nr 1/2023

1. Domki
Prosimy osoby posiadające domki na terenie ośrodka o składanie podań do Zarządu. Wzór podania do pobrania w menu Kontakt na dole storny.

2. Stawki opłat na rzecz Klubu
1. Wpisowe do klubu
 • Wpisowe normalne 50 zł
 • Wpisowe ulgowe 25 zł

2. Składki klubowe
 • Składka klubowa normalna 25 zł / miesiąc
 • Składka klubowa ulgowa 11 zł / miesiąc (ucząca się młodzież - do 26 roku)

3. Opłaty dodatkowe na zasilenie działalności statutowej
 • Wprowadzany przez członka klubu gość 4 zł
 • Wprowadzany przez członka klubu gość 2 zł (młodzież 14 – 18 lat)
 • Parkowanie samochodu gościa 5 zł
 • Hangarowanie łodzi i sprzętu w hangarze 12,5 zł / m2 / rok (członek Klubu)
 • Przechowywanie łodzi i innego sprzętu poza hangarem 5 zł / m2 / rok
 • Domek 40 zł za m2 / rok
 • Energia elektryczna 1,70 zł za 1 kWh
 • Komórka 25 zł/m2
 • Weranda z zadaszeniem 15 zł za m2 / rok
 • Podest bez zadaszenia 10 zł za m2 / rok
 • Ekwiwalent za niewykonanie prac 25 zł / godzina
 • Prysznic 4 zł za 10 min (pracujący na rzecz klubu bezpłatnie)
 • Opłaty w przypadku organizacji imprez przez członka Klubu (powyżej 10 gości)
 • Wprowadzany przez członka klubu gość 5 zł
 • Organizacja imprezy pod wiatą przy ognisku 100 zł (drzewo na ognisko we własnym zakresie)
 • Organizacja imprezy na świetlicy 200 zł

3. Wysokości składek na rzecz PTTK:
 • składka normalna 75 zł / rok
 • składka ulgowa 51 zł / rok
 • składka ulgowa 36 zł / rok (ucząca się młodzież - do 26 roku życia)
 • wpisowe normalne 21 zł
 • wpisowe ulgowe 12 zł
 • wpisowe ulgowe uczniowie - 9 zł

Uwaga! Każdy kto dokonuje opłaty osobiście w oddziale PTTK w Katowicach powinien wskazać , że opłata dotyczy koła nr 33 - Klub "Tramp" oraz poinformować skarbnika klubu o dokonaniu wpłaty.

Przypominamy, że zgodnie ze Statutem PTTK składkę za dany rok należy wnieść do dnia 31 marca danego roku.
Po tym terminie osoby, które nie opłaciły składki tracą prawa członka PTTK, a tym samym przestają być członkami kół PTTK (w tym TKŻ TRAMP).

Prosimy o terminowe opłacanie składek PTTK i składek klubowych.


Dzięki zaangażowaniu członków klubu, zobowiązani przepisami związanymi z wycinką drzew chorych i zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia, na terenie naszego ośrodka zostało zasadzonych 30 nowych drzewek.
Zgodnie z wymaganiami Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza zasadzone drzewka podtrzymują solidne, trudne do przeoczenia drewniane kratownice - również zgodne z wymaganiami Urzędu.
Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy dbać o nowe drzewa, a one będą pięknie rosły, dając nam w lecie odrobinę cienia.
Jesienią natomiast spadające z nich liście stworzą idealne schronienie dla jeży i innych drobnych stworzeń. Pamiętajcie proszę, że opadłe liście zatrzymują i magazynuje wodę w glebie, a zimą izolują i niwelują wahania temperatur, chroniąc rośliny przed przemarzaniem. Dlatego, jeśli chcecie wykonać prace na rzecz klubu - nie warto grabić ich wszędzie. Oczyszczenie głównej drogi, przejść i ścieżek wystarczy.


Wróć do spisu treści